Pomoc dla Ukrainy!

Od pierwszych dni agresji Rosji włączamy się w pomoc dla Ukrainy!

Organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla broniących się Ukraińców.

Nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli dokonują segregacji, pakowania i przekazania rzeczy poprzez straż i służby gminne na Ukrainę.

Ponieważ konflikt może trwać miesiącami dary będą zbierane przez cały czas otwarcia szkoły. Od 6.00 do 15.45 w budynku szkoły można przekazać pomoc rzeczową według kategorii zawartych w broszurze informacyjnej.

Przyjmujemy do szkoły i przedszkola   dzieci, które wyjechały w pośpiechu z Ukrainy z matkami w obawie o swoje życie. Nasi nowi, ukraińscy koledzy aklimatyzują się w przedszkolu i szkole znakomicie. Uczestniczą również w programach pozalekcyjnych np. Jeżdżę z głową.

Są bardzo wdzięczni za życzliwość i dobro.

Uczniowie okazują całkowite zrozumienie i współczucie dla ich trudnej sytuacji.

Jesteśmy wszyscy głęboko poruszeni wspaniałą reakcją dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców- całej społeczności szkolnej!

Bardzo za to dziękujemy!

Stale rozmawiamy i tłumaczymy dzieciom co dzieje się za naszą wschodnią granicą, wzmacniamy ich poczucie bezpieczeństwa.

Wierzymy, że dobro wraca!